English site
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   09:39:34
|           RSS

وزیر نفت عنوان کرد
علاقه‌مندی بلاروس به افزایش خرید نفت از ایران

1396/11/3 سه‌شنبه

وزیر نفت از علاقه‎مندی بلاروس به افزایش خرید نفت از ایران خبر داد و گفت: این کشور پیش از این ۲ محموله نفت خام از ایران خریداری کرده بود.


بیژن زنگنه امروز (سه‌شنبه، سوم بهمن ماه) پس از دیدار با ویتالی ووک، وزیر صنایع بلاروس، درباره این‌که بلاروس تاکنون چه مقدار نفت از ایران خریداری کرده، اظهار کرد: این کشور نزدیک ۲ میلیون بشکه نفت در ۲ محموله از ایران دریافت کرده است.

وی افزود: بلاروس خواهان خرید نفت بیشتری از ایران است که مذاکرات بیشتر در این زمینه با امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود.

وزیر نفت با بیان این‌که ایران علاقه‌مند گسترش روابط در بخش انرژی با بلاروس است، ابراز امیدواری کرد سفر این هیئت که به منظور تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی میان ایران و بلاروس انجام شده است، موفق باشد.

وزیر صنایع بلاروس نیز به نخستین دیدار با وزیر نفت در سال گذشته میلادی اشاره کرد و افزود: در این فاصله مذاکرات سازنده‌ای برای تشکیل یک کارگروه مشترک انجام شد.

وی با بیان این‌که در فاصله یک سال گذشته بلاروس ۲ محموله نفت خام از ایران خریداری کرد، گفت: مراودات تجاری ایران و بلاروس در سال ۲۰۱۷ بسیار موفق بود.

وزیر صنایع جمهوری بلاروس با معاون اول رئیس جمهوری نیز دیدار کرد. اسحاق جهانگیری با اشاره به پیشنهاد مینسک برای گسترش همکاری‌های نفتی گفت: ایران آمادگی دارد در چارچوب توافق‌ها، نفت مورد نیاز بلاروس را تامین کند. 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 1595


کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768