English site
يكشنبه 25 آذر 1397   03:12:24
|           RSS


مشکلی در شبکه گازرسانی مناطق زلزله زده وجود ندارد

1396/8/23 سه‌شنبه

وزیر نفت گفت: مشکلی در شبکه گازرسانی مناطق زلزله زده وجود ندارد و به محض اطمینان از موارد ایمنی، گاز مناطق زلزله‌زده فوری وصل می‌شود.


بیژن زنگنه روز دوشنبه (۲۲ آبان‌ماه) پس از جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در محل نهاد ریاست جمهوری با بیان این مطلب افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی، گاز برخی از مناطق شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه از جمله سرپل ذهاب به دلیل مسائل ایمنی قطع شده است.

وی توضیح داد: ممکن است فروریختن دیوار به دلیل زلزله روی عملک، سبب ایجاد نشتی و پس از آن آتش سوزی شود از این روز تصمیم گرفته شد گاز این مناطق قطع شود تا از لحاظ فنی و ایمنی مورد بررسی قرار گیرد.

وزیر نفت با بیان این که همکاران ما برای حل مشکل در مناطق زلزله زده بسیج شده‌اند، تصریح کرد: به محض اطمینان از عدم نشتی، گاز این مناطق وصل می شود.

زنگنه در پاسخ به این که آیا به تاسیسات نفتی در استان کرمانشاه آسیبی وارد شده است، افزود: هیچ گزارشی از آسیب به تاسیسات نفتی نداشتیم.

همزمان جلسه کمیته بحران شرکت گاز استان کرمانشاه عصر دوشنبه در این شهر با حضور اعضای کمیته بحران، حمید رضا عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز، مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، مدیر عامل شرکت گاز استان، مدیر منطقه عملیات و استان‌های معین برگزار شد.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در این جلسه گفت: به علت رعایت استانداردهای فنی و ایمنی از سوی شرکت ملی گاز شاهد بروز حوادث ثانویه در شبکه¬های گاز استان کرمانشاه پس از زلزله اخیر نبوده ایم و هم اکنون اولویت اصلی نشت یابی شبکه‌ها برای وصل دوباره گاز مشترکان در کمترین زمان ممکن است.
 
وی افزود: مهمترین نکته ای که هم اکنون باید با توجه و دقت بسیار زیاد انجام شود وصل کردن ایمن گاز منازل است زیرا احتمال دارد به علت زلزله اخیر اشکالاتی در اتصالات وسایل گاز سوز و گرمایشی، لوله‌های گاز داخل منزل، لوله‌های دودکش و بخاری و دیگر بخش‌ها ایجاد شده باشد که نیاز به بررسی دوباره این موارد است تا خدای ناکرده  حوادث ناگوار جان مشترکان را تهدید نکند، بنابراین عجله کردن به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
 
به گفته عراقی، مردم نیز نباید بدون هماهنگی و حضور ماموران امداد گاز و تایید نظام مهندسی به هیچ وجه شخصا اقدام به وصل گاز و دستکاری تجهیزات گازی کنند.
 
وی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به  اعزام گروه‌های معین  از استان‌های اصفهان، همدان، مرکزی، کردستان، لرستان، ایلام و تهران به منطقه افزود: همه این گروه‌ها با تجهیزات کامل در محل حادثه برای شتاب در امر گاز رسانی حاضر هستند و ان شاءالله با آرامش و در اسرع وقت نسبت به تعمیر علمک‌ها و دیگر بخش‌ها اقدام خواهند کرد.
 
معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: در جوانرود ۱۶ هزار، سرپل ذهاب ۱۶ هزارو ثلاث باباجانی ۶ هزار مشترک  گاز طبیعی هستند و پس از زلزله شامگاه یکشنبه در سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی بیشترین حادثه علمک‌ها به علت ریزش آوار ساختمانی به وقوع پیوسته است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 2182
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768