English site
يكشنبه 3 تير 1397   09:16:09
|           RSS
 

وزیر نفت در مسکو:
احتمال تمدید توافق برای کاهش تولید نفت بالاست

1396/1/9 چهارشنبه

وزیر نفت اعلام کرد که به احتمال زیاد، توافق جهانی برای کاهش تولید نفت تمدید خواهد شد.


به گزارش خبرگزاری رویترز، مهندس بیژن زنگنه روز سه‎شنبه (هشتم فروردین‎ماه) در جریان سفر به مسکو به همراه دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، در جمع خبرنگاران گفت: احتمال تمدید توافق جهانی برای کاهش تولید نفت بالاست، اما باید نخست این مسئله به طور کامل مورد مذاکره قرار گیرد.

وی افزود: به نظر می رسد که بیشتر کشورهای عضو و غیر عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) توافق را تمدید خواهند کرد، اما برای ارزیابی شرایط و دیدارهای مستقیم و بحث با دیگران، زمان لازم است.

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درباره آمادگی ایران برای کاهش تولید خود در چارچوب تمدید احتمالی توافق، گفت: فکر می‎کنم که همه طرف‎ها باید به تعهدهای خود پایبند باشند.

به گفته زنگنه، تولید کنونی نفت ایران حدود سه میلیون و 800 هزار بشکه در روز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (mop) دکتر روحانی در  جریان سفر به مسکو، با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری و  دیمیتری مدودوف، نخست وزیر روسیه، دیدار و درباره مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت‎و‎گو و تبادل نظر کرد.

در جریان ملاقات روحانی و پوتین در مسکو سند همکاری میان مقام‌های ارشد دو کشور در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، قضایی و حقوقی و علمی و فرهنگی امضا شد.

در همین حال یادداشت تفاهم همکاری میان شرکت ملی نفت ایران و هلدینگ زمین شناسی روسیه (روس گیالوگیا) و همچنین یادداشت تفاهم همکاری میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت گازپروم روسیه در زمینه گاز، دیروز در حضور رؤسای جمهوری ایران و روسیه امضا شد.

نسخه قابل چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما