English site
چهارشنبه 27 دي 1396   12:32:45
|           RSS
 


یادواره شهید تندگویان و 1055 شهید صنعت نفت برگزار شد

1396/10/2 شنبه

نهمین یادواره شهید تندگویان و ۱۰۵۵ شهید صنعت نفت با حضور معاون رئیس جمهوری، وزیر نفت و جمعی از مدیران، کارکنان و خانواده های شهدای صنعت نفت برگزار شد.


در این مراسم که شامگاه چهارشنبه (۲۹ آذرماه) برگزار شد، سید محمد علی شهیدی محلاتی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همه شهدای صنعت نفت عزیز هستند اما شهید تندگویان به دلیل ویژگی‌هایی که از نوجوانی و جوانی داشت، در بین شهدای صنعت نفت شاخص بود.

وی با برشمردن ویژگی‌های ویژه شهید تندگویان تصریح کرد: شهید تندگویان افتخار صنعت نفت و اولین وزیر شهید در کشور بود که با رای بالایی در ۳۲ سالگی به عنوان وزیر نفت انتخاب شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به این که وظیفه ما ادامه راه شهدا و ایجاد فرهنگ شهادت، ایثار و آزادگی است، گفت: کسانی که در راه خدا جهاد و به بشریت نیز خدمت کردند، نزد خداوند زنده هستند.

علیرضا صادق آبادی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی نیز دراین مراسم با بیان این که هشت سال دفاع مقدس، خاطره هشت سال جانفشانی، عزت و خودباوری فرزندان غیرتمند ایران اسلامی است، تصریح کرد:  شهریور ۵۹، در حالی به سرزمین مان تجاوز شد که تنها فاصله ی اندکی از پیروزی انقلاب اسلامی سپری شده بود.

وی با یادآوری این که دشمنان تلاششان بر این بود که با خدشه دار کردن باورمندی الهی مردم سرزمین ایران را از انقلاب اسلامی مایوس کنند، تصریح کرد: با یاری پروردگار متعال توطئه دشمنان نه تنها راه به جایی نبرد بلکه مقاومت در برابر این توطئه‌ها، موفقیت‌های بزرگی را زمینه‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی نصیب ملت ایران کرد.

معاون وزیر نفت با بیان این که این موفقیت‌ها در حالی صورت گرفت که دشمن با توسل به روش‌های ناجوانمردانه شعله جنگ تحمیلی را به خارج از جبهه‌ها و به شهرها کشاند، افزود: به موازات آن دشمن همه توان نظامی خود را به کار گرفت تا با نابودی تأسیسات و مراکز نفتی همزمان به چند هدف راهبردی دست یابد و پشتوانه‌های اقتصادی و لجستیکی را از بین ببرد.
صادق آبادی به حملات دشمن به تاسیسات نفتی ایران در زمان جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: کارکنان جان بر کف صنعت نفت اما آرزوی قطع تولید و صادرات نفت و تامین فرآورده‌های نفتی را حتی برای یک روز در دل دشمن باقی گذاشتند.

وی با بیان این که استمرار تولید و صادرات نفت در وضع جنگی در نزدیک ترین فاصله با دشمن، موضوعی نبود که در هیچ کلاس آموزشی قابل تعلیم باشد، اظهار کرد: کارکنان واحدهای عملیاتی و ستادی صنعت نفت طی سال‌های دفاع مقدس در عمل ثابت کرده اند آن زمان که پای منافع ملی در میان باشد، هیچ قدرتی توان مقابله و ایجاد مانع برایشان نیست.

 مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده نفتی ادامه داد: وزارت نفت تنها مجموعه ای است که افتخار وزیر شهید مهندس محمدجواد تندگویان را بر پیشانی دارد و تنها مجموعه غیر نظامی است که ۱۰۵۵ شهید و صدها جانباز و ایثارگر را تقدیم انقلاب اسلامی و پایداری آن و آسایش و امنیت مردم کرده است.

در این همایش ضمن قدردانی از خانواده های منتخب شهدای چهار شرکت اصلی وزارت نفت از کتاب «سرو سبز قامت» که روایت صنعت انتقال نفت ایران در گذر جنگ است، رونمایی شد.

نسخه قابل چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما