English site
يكشنبه 3 تير 1397   09:14:35
|           RSS
 

رئیس جمهوری:
9 هزار روستا در دولت یازدهم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند

1396/1/21 دوشنبه

رئیس جمهوری عنوان کرد: تعداد روستاهایی که در دولت‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی گازرسانی شده‌اند، 14 هزار روستا بوده است، در حالی که در طول فعالیت دولت یازدهم (سه سال و نیم گذشته) به تنهایی به 9 هزار روستا گازرسانی شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، امروز (دوشنبه، 21 فروردین ماه) در نخستین نشست خبری خود در سال 96 گفت: دولت یازدهم در طول تلاش‌های خود طی سه سال و نیم گذشته به‌ویژه سال 95 موفقیت‌های خوبی داشته است که به برخی از آن‎ها اشاره خواهم کرد.

وی افزود: در مجموع احساس می‌کنیم با رهنمودهای رهبری و حمایت‌های مردم، دولت در اهداف مدنظر خود، به‌ویژه در برخی از اهداف موفق‌تر بوده است.

روحانی تصریح کرد: در سال 95 شرایط زندگی مردم از لحاظ سیاسی، اقتصادی و خدمات به‌ویژه از لحاظ اقتصادی طبق همه مراکز آمار رسمی کشور و جهانی بهتر از حدی بود که ما در آغاز آن سال پیش‌بینی می‌کردیم.

رئیس جمهوری عنوان کرد: در سال 91 تراز تجاری ما منفی 8.1 بود که این رقم در سال 95 به منفی 2.6 رسید، هرچند هنوز تراز تجاری منفی است، اما فاصله گرفتن از تراز منفی 8 نتیجه تلاش، تولید و خوداتکایی است.

وی با بیان این‌که دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به روستاییان که افرادی کم درآمد محسوب می‌شوند، داشته است، گفت: تعداد روستاهایی که در دولت‌های پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی گازرسانی شده‌اند، 14 هزار روستا بوده است، در حالی که در طول فعالیت دولت یازدهم (سه سال و نیم گذشته) به تنهایی به 9 هزار روستا گازرسانی شده است.

روحانی با اشاره به این‌که در طول دولت یازدهم در بسیاری از زمینه‌ها و بخش‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم، تصریح کرد: ما در تامین گازوئیل و گازطبیعی مورد نیاز کشور خودکفا شده‌ایم و امسال نیز در زمینه تامین بنزین مورد نیاز کشور خودکفا خواهیم شد.

نسخه قابل چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما