English site
يكشنبه 3 تير 1397   09:14:09
|           RSS
 


پیام ظریف به مناسبت افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی

1396/1/28 دوشنبه

وزیر امور خارجه افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی را نمود عزت ملی و موفقیت در پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت (MOP)، محمد جواد ظریف که روز یکشنبه، 27 فروردین‎ماه برای افتتاح هشت مگاپروژه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به همراه دکتر حسن روحانی به عسلویه سفر کرده بود، در پست اینستاگرامی خود پس از افتتاح فازهای 17 و 18، 19 و 20 و 21 پارس جنوبی نوشت: افتتاح افتخار آفرین چند فاز پارس جنوبی ازسوی جناب آقای دکتر روحانی که تولید گاز کشور را از این میدان مشترک پس از سال‎ها عقب ماندگی، معادل تولید همسایه جنوبی ساخت، نمود عزت ملی و موفقیت در پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

وی در پایان به مدیران مهندسان، کارگران و کارمندان غیور صنعت نفت درود گفت.

در سفر یک روزه رئیس جمهوری به پایتخت انرژی کشور افزون بر افتتاح چهار طرح پتروشیمی، فازهای 17، 18، 19، 20و21 و طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی در مجموع با ارزش 20 میلیارد دلار سرمایه به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی، مقدار برداشت گاز ایران از میدان مشترک پارس جنوبی به 575 میلیون مترمکعب در روز رسید و با کشور قطر برابر شد.

در سفر یک روزه رئیس جمهوری به عسلویه محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت، فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و محمد نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس جمهوری همراهی کردند.

نسخه قابل چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (mopguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما