• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 5526
سیاست‌های كلی نظام در زمینه‌ انرژی‌
الف‌ ـ سیاستهای‌ کلی‌ نفت‌ و گاز
۱ ـ اتخاذ تدابیر و راهکارهای‌ مناسب‌ برای‌ گسترش‌ اکتشاف‌ نفت‌ و گاز و شناخت‌ کامل‌ منابع‌ کشور
۲ ـ افزایش‌ ظرفیت‌ تولید صیانت‌شده‌ی‌ نفت‌ متناسب‌ با ذخایر موجود و برخورداری‌ کشور از افزایش‌ قدرت‌ اقتصادی‌ و امنیتی‌ و سیاسی‌.
۳ ـ افزایش‌ ظرفیت‌ تولید گاز، متناسب‌ با حجم‌ ذخایر کشور به‌ منظور تأمین‌ مصرف‌ داخلی‌ و حداکثر جایگزینی‌ با فرآورده‌های‌ نفتی‌.
۴ ـ گسترش‌ تحقیقات‌ بنیادی‌ و توسعه‌ای‌ و تربیت‌ نیروی‌ انسانی‌ و تلاش‌ برای‌ ایجاد مرکز جذب‌ و صدور دانش‌ و خدمات‌ فنی‌ ـ مهندسی‌ انرژی‌ در سطح‌ بین‌الملل‌ و ارتقاء فن‌آوری‌ در زمینه‌های‌ منابع‌ و صنایع‌ نفت‌ و گاز و پتروشیمی‌.
۵ ـ تلاش‌ لازم‌ و ایجاد سازماندهی‌ قانونمند برای‌ جذب‌ منابع‌ مالی‌ مورد نیاز (داخلی‌ و خارجی‌) در امر نفت‌ و گاز در بخشهای‌ مجاز قانونی‌.
۶ ـ بهره‌ برداری‌ از موقعیت‌ منطقه‌ای‌ و جغرافیایی‌ کشور برای‌ خرید و فروش‌ و فرآوری‌ و پالایش‌ و معاوضه‌ و انتقال‌ نفت‌ و گاز منطقه‌ به‌ بازارهای‌ داخلی‌ و جهانی‌.
۷ ـ بهینه‌سازی‌ مصرف‌ و کاهش‌ شدت‌ انرژی‌.
۸ ـ جایگزینی‌ صادرات‌ فرآورده‌های‌ نفت‌ و گاز و پتروشیمی‌ به‌ جای‌ صدور نفت‌ خام‌ و گاز طبیعی‌.

ب‌ ـ سیاستهای‌ کلی‌ سایر منابع‌ انرژی‌
۱ ـ ایجاد تنوع‌ در منابع‌ انرژی‌ کشور و استفاده‌ از آن‌ با رعایت‌ مسائل‌ زیست‌ محیطی‌ و تلاش‌ برای‌ افزایش‌ سهم‌ انرژیهای‌ تجدیدپذیر با اولویت‌ انرژیهای‌ آبی‌.
۲ ـ تلاش‌ برای‌ کسب‌ فن‌آوری‌ و دانش‌ هسته‌ای‌ و ایجاد نیروگاههای‌ هسته‌ای‌ به‌ منظور تأمین‌ سهمی‌ از انرژی‌ کشور و تربیت‌ نیروهای‌ متخصص‌.
۳ ـ گسترش‌ فعالیتهای‌ پژوهشی‌ و تحقیقاتی‌ در امور انرژیهای‌ گداخت‌ هسته‌ای‌ و مشارکت‌ و همکاری‌ علمی‌ و تخصصی‌ در این‌ زمینه‌.
۴ ـ تلاش‌ برای‌ کسب‌ فن‌آوری‌ و دانش‌ فنی‌ انرژیهای‌ نو و ایجاد نیروگاهها از قبیل‌ با دی‌ و خورشیدی‌ و پیلهای‌ سوختی‌ و زمین‌ گرمایی‌ در کشور.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    پیوندها
    V6.1.3.0