• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ 
 • تعداد بازدید : 572
در جریان بیست‌وششمین سفر دولت مردمی
رئیسی از پتروشیمی خراسان بازدید كرد
رئیس‌جمهوری با حضور در مجتمع پتروشیمی خراسان از نزدیک در جریان روند توسعه این واحد تولیدی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه (دوم تیرماه) در ابتدای سفر دولت مردمی به استان خراسان شمالی، با حضور در پتروشیمی خراسان از نزدیک در جریان روند توسعه این واحد تولیدی قرار گرفت و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آن صادر کرد.

وی در بازدید از این واحد تولیدی که از سال ۱۳۷۵ مورد بهره‌برداری قرار گرفته، اظهار داشت: توسعه این واحد تولیدی نیازمند کار جهادی و انقلابی است.

رئیس‌جمهوری در جمع کارگران پتروشیمی خراسان ضمن استماع مشکلات و دغدغه‌های کارکنان این مجتمع تولیدی با ابراز خرسندی از حضور در جمع این عزیزان گفت: تلاش شما کارگران و کارکنان این واحد تولیدی برای کشور قدرت، امنیت و عزت ایجاد می کند.

رئیسی افزود: کشوری می‌تواند مستقل و مقاوم باشد که استقلال اقتصادی و تولید عالی داشته و دستش جلو بیگانگان دراز نباشد و در نتیجه اقتصاد مقاوم در مقابل تکانه‌های اقتصادی داشته باشد.

وی ضمن خدا قوت به تمامی دست‌اندرکاران این مجتمع پتروشیمی اظهار داشت: گام‌هایی همچون جایگزینی پساب به جای آب شرب که اکنون در این واحد تولیدی استفاده می شود، افزایش تولید و اشتغال و حل مشکل مسکن کارگران برای توسعه این واحد تولیدی لازم و ضروری است.
رئیس‌جمهوری همچنین بر ضرورت استفاده از نیروی بومی در طرح توسعه پتروشیمی خراسان تأکید کرد.

توسعه پتروشیمی خراسان با حرکتی جهادی در دستور کار قرار گیرد

همچنین رئیس‌جمهوری در جریان بیست‌وششمین سفر دولت مردمی به خراسان شمالی در بازدید از مجتمع پتروشیمی خراسان گفت: تکمیل این طرح پتروشیمی نیازمند یک کار جهادی و حرکت جهشی است.

سیدابراهیم رئیسی ضمن بازدید از مجتمع پتروشیمی خراسان اظهار کرد: جهش توسعه‌ای در پتروشیمی خراسان نیازمند آب و خوراک گاز است که امیدواریم با تأمین هر دو شاهد جهش و حرکتی جهادی در این مجتمع باشیم.

وی افزود: باید امکانات این منطقه را مدیریت و با انتقال پساب، زمینه توسعه این صنعت را فراهم کرد. باید یک کار انقلابی و درخور انجام شود و امیدواریم مسئولان این قول را بدهند که توسعه این مجتمع در کوتاه‌ترین زمان ممکن را مدنظر قرار دهند.

رئیس‌جمهوری همچنین ابراز امیدواری کرد با همکاری وزارت نیرو و نفت مشکل آب و خوراک گاز این مجتمع برطرف شود.

در این بازدید که مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران رئیس جمهوری را همراهی کرد قول مساعد داد که مشکل خوراک گاز این مجتمع برطرف شود.

فروش نفت بدون ایجاد تعهد جدید برای کشور افزایش یافت

سیدابراهیم رئیسی همچنین در جریان بیست‌وششمین سفر استانی دولت مردمی در دیدار جمعی از مردم استان خراسان شمالی تصریح کرد: در بازدید امروز خود از مجتمع پتروشیمی دیدیم که کار ارزشمندی توسط مهندسان، کارگران و دست‌اندرکاران در حال انجام است، اما باید اصلاحاتی در آنجا اتفاق بیفتد.

رئیسی ادامه داد: نخستین تغییر ضروری در فعالیت این واحد پتروشیمی جایگزینی استفاده از پساب به جای آب شرب است. مقرر شد حداکثر تا پایان امسال همه زمینه‌ها برای جایگزینی پساب در این مجتمع فراهم شود و آب مصرفی در این واحد در اختیار مردم قرار گیرد، همچنین با سرمایه‌گذاری می‌توان افزون بر ارتقای ظرفیت تولید، فرصت‌های شغلی این واحد را که اکنون ۱۲۰۰ است، تا ۲ یا ۳ برابر افزایش داد.

رئیسی تصریح کرد: امروز به برکت اقتدار و عزتی که شما مردم خلق کردید، بدون اینکه قراردادی امضا کنیم یا تعهد جدیدی برای کشور بپذیریم، فروش نفت را به حد قابل قبولی رساندیم، در حالی که پیش‌تر می‌گفتند امکان فروش نفت نیست. تأمین کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیاردی و پرداخت بدهی‌های مربوط به گذشته از محل افزایش درآمدهای حاصل از همین افزایش فروش نفت است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0