• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ 
 • تعداد بازدید : 657
فصل نو همکاری‌های ایران و تاجیکستان در حوزه انرژی
تهران و دوشنبه بر توسعه همكاری‌ها در حوزه انرژی تأكید كردند
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت در ادامه مسیر احیای دیپلماسی انرژی ایران ضمن دیدار و گفت‌وگو با هیئتی از تاجیکستان به ریاست قائم مقام وزیر صنعت و فناوری‌های نو، بر توسعه همکارهای اقتصادی دو کشور تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، متعاقب سفر خردادماه امامعلی رحمان، رئیس‌جمهوری تاجیکستان به تهران و پیگیری مسائل مربوط به تفاهم‌نامه همکاری امضا شده بین جواد اوجی، وزیر نفت و دلیر جمعه، وزیر انرژی و ذخایر آب تاجیکستان شده روز یکشنبه (پنجم تیرماه) احمد اسدزاده، معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با هیئتی از تاجیکستان به ریاست بختیار شریفی، قائم مقام وزیر صنعت و فناوری‌های نو تاجیکستان و همراهی شریفه خدابخش، معاون وزیر انرژی و ذخایر آبی تاجیکستان و شایسته مرادزاده، معاون وزیر نقلیه تاجیکستان و دیگر مسئولان تاجیکستانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

این هیئت تاجیکستانی به‌منظور پیگیری و اجرای مفاد تفاهم‌نامه یادشده و توافق‌ها به تهران سفر کردند و با معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت به‌عنوان رئیس کارگروه مشترک انرژی درباره همکاری‌های مختلف حوزه انرژی از جمله اکتشاف و بهره‌برداری از میدان‌های نفت و گاز آن کشور و ارائه خدمات فنی و مهندسی و همکاری‌های آموزشی ملاقات و مذاکره کردند.

پیرو سفر خردادماه رئیس‌جمهوری تاجیکستان به تهران، تفاهم‌نامه همکاری‌های انرژی بین وزیر نفت و وزیر انرژی و ذخایر آب تاجیکستان امضا شد، این تفاهم‌نامه نخستین سند همکاری‌های دو کشور در زمینه صنعت نفت به شمار می‌آید که می‌تواند فصلی نو از همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی آغاز کند.

گفتنی است، مقام‌های ارشد ایران و تاجیکستان روز دوشنبه (نهم خردادماه) در حضور سیدابراهیم رئیسی و امامعلی رحمان، ۱۷ سند همکاری در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، حمل‌ونقل، سرمایه‌گذاری، فناوری‌های نو، محیط زیست، ورزشی، انرژی، قضایی، آموزشی، تحقیقاتی و گردشگری امضا کردند.

این اسناد توسط وزیران نفت، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نیرو، امور اقتصادی و دارایی، میراث فرهنگی و گردشگری، دادگستری، ورزش و جوانان، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رؤسای سازمان بورس و اوراق بهادار و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی و همتایان تاجیک آنها امضا شد.

 

آلبوم تصاویر 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0