• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ 
 • تعداد بازدید : 837
طی نامه‌ای خطاب به وزیر منابع نفتی نیجریه
وزیر نفت در گذشت محمد سانوسی باركیندو را تسلیت گفت
وزیر نفت در نامه‌ای خطاب به وزیر منابع نفتی نیجریه، در گذشت محمد سانوسی بارکیندو را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، متن پیام تسلیت جواد اوجی خطاب به تیمیپره سیلوا برای درگذشت محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل متوفی اوپک به شرح زیر است:

«إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر بسیارغم انگیز درگذشت جناب محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک را دریافت کردم؛ اینجانب از طرف دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران این ضایعه را به جنابعالی، دولت و مردم بزرگ نیجریه تسلیت عرض می‌کنم.

بی‌شک، تلاش‌های شبانه‌روزی بارکیندو، به‌عنوان دبیرکل اوپک، در مسیر ایجاد همبستگی و وحدت میان کشورهای عضو، همراه با اعتماد ایشان به خرد جمعی و تلاش‌های انجام شده برای حصول تفاهم و پیشبرد همکاری‌ها، همواره به سازمان و اعضای آن کمک کرده است.

نتایج اقدام‌های به‌موقع و ملموس بارکیندو در ۶ سال گذشته به سازمان ما و اقتصاد جهانی برای ارتقای ثبات کمک کرده است. این دستاوردها که حاصل خدمات ارزنده وی به‌عنوان دبیرکل اوپک است، در تاریخ اوپک و بازار جهانی نفت به یادگار خواهد ماند.

خداوند متعال روح ایشان را قرین آرامش نماید و به خانواده ایشان، جناب‌عالی و مردم بزرگوار نیجریه برای تحمل این ضایعه جبران‌ناپذیر صبر و شکیبایی عنایت فرماید.

جناب آقای وزیر، لطفاً پذیرای بالاترین احترام‌های فائقه اینجانب باشید.»

پیام تسلیت نماینده ایران در هیئت عامل اوپک  برای درگذشت «بارکیندو»

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک نیز در پیامی به همتای نیجریه‌ای خود درگذشت ناگهانی محمد سانوسی بارکیندو را تسلیت گفت.

متن پیام امیرحسین زمانی‌نیا به شرح زیر است:

«استاد عزیز ادولاجا

با شوک، ناباوری و دلی آکنده از غم خبر غم‌انگیز درگذشت برادرمان بارکیندو، دبیرکل محترم را دریافت کردم. همانگونه در آیین قدردانی از خدمات فراوانش به اعضای اوپک و جامعه بین‌المللی در آخرین نشست هیئت‌عامل (BoG) گفتم ایشان یک «نجیب‌زاده و دانشمند» بود. جای ایشان به‌عنوان یک دوست و به‌عنوان یک رهبر بین‌المللی بسیار خالی خواهد بود. روحش در آرامش ابدی بماند.

عمیق‌ترین تسلیت من به خانواده، دوستان او، مردم نیجریه و همچنین به همه نمایندگان کشورها در هیئت‌عامل اوپک است.»

دبیرکل اوپک پس از سال‌ها فعالیت درعرصه‌های مختلف صنعت نفت شامگاه سه‌شنبه (۱۴ تیرماه) در سن ۶۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0