• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ 
 • تعداد بازدید : 149
اوجی: آماده ارائه منظم دستاوردهای صنعت نفت به نمایندگان مجلس هستیم
وزیر نفت گفت: ما آمادگی داریم هر سه یا چهار ماه یکبار درباره عملکرد و دستاوردهای وزارت نفت به نمایندگان مجلس گزارش دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی روز سه‌شنبه (یکم شهریورماه) در حاشیه نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس درخواست ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس و همکاران وی از وزارت نفت، گزارشی از عملکرد ۱۱ ماهه وزارتخانه در حوزه‌های صادرات، سرمایه‌گذاری، تامین سوخت زمستانی و تابستان و نگرانی‌ها در بحث سرمایه‌گذاری‌های آینده، مسائل پتروپالایشگاه‌ها و توسعه میدان‌های مشترک ارائه کردیم.

وی افزود: همچنین درباره دستاوردها، فعالیت‌ها و اقدام‌های وزارت نفت در یکسال گذشته در شرکت‌های اصلی مانند شرکت ملی نفت، گاز و پالایش و پخش به نمایندگان گزارشی ارائه کردیم.

وزیر نفت تصریح کرد: در این نشست همچنین به مباحث مربوط به صادرات و اتفاق‌هایی که در شرایط تحریم و تاثیر آن بر حوزه نفت، میعانات و فرآورده‌های نفتی روی خواهد داد نیز پاسخ دادیم. توضیحاتی هم درباره برنامه‌های وزارت نفت در صورت امضای برجام ارائه شد.

اوجی اظهار کرد: همچنین درباره ظرفیت تولید نفت و گاز نیز گزارشی به نمایندگان ارائه شد.

وزیر نفت با بیان اینکه براساس اقدام‌های صورت گرفته ظرفیت تولید نفت ما ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه است، گفت: ما هر سه یا چهار ماه یکبار آمادگی داریم تا درباره عملکرد و دستاوردهای وزارت نفت به نمایندگان گزارش دهیم.

پاسخ های وزیر به پرسش های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

گفت: وزیر نفت با حضور در این کمیسیون به برخی پرسش‌های نمایندگان مجلس از جمله موضوع دیپلماسی منطقه‌ای در بخش نفت پاسخ داد.

وحید جلال‌زاده، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور وزیر نفت برگزار شد، گفت: در این نشست وزیر نفت و معاونانش گزارشی خوب و جامع از اتفاق‌ها و رخدادهای نفتی و گازی در بحث صادرات، استخراج، سرمایه‌گذاری و برنامه‌های آینده وزارت نفت در حوزه‌های مختلف ارائه کردند.

وی افزود: در این نشست همچنین گزارشی در خصوص دیپلماسی منطقه‌ای و کشورهای همسایه به کمیسیون ارائه شد. اعضای کمیسیون نیز پرسش‌ها و دغدغه‌های خود را مطرح کردند، سرانجام شاهد رضایت اعضای کمیسیون از عملکرد وزارت نفت در ماه‌های گذشته بودیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0