• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ 
 • تعداد بازدید : 281
مدیرعامل شرکت ملی نفت خبر داد
افزایش ۲۰۰ هزار بشكه‌ای ظرفیت تولید نفت ایران تا پایان ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ظرفیت تولید نفت کشور تا پایان امسال با افزایش ۲۰۰ هزار بشکه‌ای به ۴میلیون و ۳۸ هزار بشکه در روز می‌رسد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، محسن خجسته‌مهر با اشاره به اینکه ظرفیت تولید نفت در دولت سیزدهم در پایان سال گذشته به مقدار پیش از تحریم‌ها بازگشت، افزود: ظرفیت تولید نفت اکنون ۳ میلیون و ۸۳۸ هزار بشکه در روز است.

وی ادامه داد: تا پایان امسال با اقدام‌هایی که انجام شده، ظرفیت تولید نفت ایران به ۴ میلیون و ۳۸ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

معاون وزیر نفت در خصوص افزایش صادرات نفت در دولت سیزدهم گفت: با توجه به افزایش ظرفیت تولید نفت، این امکان وجود دارد که با توجه به کشش بازارهای بین‌المللی، صادرات خود را افزایش دهیم.

خجسته‌مهر تأکید کرد: این یک ظرفیت بهینه است تا هر زمانی که شرایط بین‌المللی گشایش بیشتری داشته باشد این آمادگی را داشته باشیم که صادرات را به نحو قابل ملاحظه‌ای بالا ببریم و با حداکثر توان به بازارهای جهانی بازگردیم.

وی در خصوص آخرین وضع توسعه میدان مشترک آزادگان از سوی کنسرسیومی متشکل از شرکت‌ها و بانک‌های ایرانی اظهار کرد: فرآیند توسعه آزادگان، در حال ثبت شرکت است. اکنون اساس‌نامه آن نهایی و مشارکت‌نامه تدوین شده است و منتظر ثبت شرکت هستیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0