• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۰۶/۱۶ 
 • تعداد بازدید : 188
چارچوب همكاری‌های ایران و ازبكستان در بخش انرژی تعیین شد
معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت و سرپرست وزارت انرژی ازبکستان درباره نقشه راه همکاری‌های کوتاه و بلندمدت دو کشور در بخش انرژی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، هیئت عالی‌رتبه وزارت نفت که به ریاست معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت یکشنبه (۱۳ شهریورماه) به‌منظور آماده‌سازی نخستین تفاهم‌نامه همکاری نفتی با ازبکستان برای امضا در نشست سران شانگهای (۲۴ و ۲۵ شهریورماه) تهران را به مقصد این کشور ترک کرده بود، دوشنبه (۱۴ شهریورماه) با عظیم احمد خوجه‌اف، سرپرست وزارت انرژی ازبکستان در تاشکند دیدار کرد. هیئت‌های ایران و ازبکستان در این نشست درباره نقشه راه همکاری‌های کوتاه و بلندمدت دو کشور در بخش انرژی به بحث و تبادل‌نظر پرداختند و چارچوب همکاری‌ها را تعیین کردند.

نمایندگان شرکت‌های ایرانی حاضر در این نشست ضمن معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود درباره زمینه‌های موجود همکاری‌های دوجانبه با ازبکستان، با سرپرست وزارت انرژی و دیگر مدیران آن وزارتخانه به تبادل‌نظر پرداختند.

در این نشست، همچنین یادداشت تفاهم توسعه همکاری‌های دوجانبه انرژی ایران و ازبکستان نهایی شد. این سند قرار است در سفر ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری به ازبکستان برای شرکت در نشست سران شانگهای (۲۴ و ۲۵ شهریورماه) از سوی وزیر نفت و همتای ازبکستانی امضا شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0