• تاريخ :
   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ 
 • تعداد بازدید : 118
با هدف بررسی وضعیت تأمین سوخت صورت گرفت
سفر معاون اول رئیس جمهوری و وزیر نفت به سیستان و بلوچستان
با دستور رئیس جمهوری به معاون اول خود به منظور بررسی وضعیت تأمین انرژی در سیستان و بلوچستان، محمد مخبر به همراه معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری و وزرای نفت و نیرو به این استان سفر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، محمد مخبر شامگاه سه‌شنبه (چهارم بهمن‌ماه) در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان که با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو و روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: در سفر به این استان افزون بر مصوب شدن مصوبه‌هایی در بخش‌های مختلف نظیر ساخت سدها، خطوط انتقال آب از دریا و آب رسانی به روستاها و گازرسانی، مقرر شد ۷۱ جایگاه سوخت جدید نیز به‌منظور کمک به رفع مشکلات مردم و توسعه روزافزون این نقطه از ایران ساخته شود.

وی افزود: در این سفر مقرر شد گازرسانی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سیستان و بلوچستان به‌صورت رایگان انجام شود.

معاون اول رئیس‌جمهوری بر ساخت مدارس، رفع مشکلات بیمارستان‌ها و اضافه شدن ۱۰۰ لیتر سهمیه نفت اضافه در سیستان و بلوچستان تأکید کرد و گفت: وزارت نیرو ساخت ۵ هزار مزرعه خورشیدی پنج کیلوواتی در این استان را انجام می‌دهد.

مخبر بر مدنظر قرار دادن یک گروه تخصصی برای بررسی جاده‌های سیستان و بلوچستان تأکید و اظهار کرد: این حجم از کمبود بزرگراه در این استان نیازمند اعتبارهای بیشتر است و باید از منابعی نظیر تهاتر نفت به این بخش کمک کرد.

بهره‌برداری از پالایشگاه تولید قیر 

جواد اوجی، وزیر نفت در جریان این سفر پروژه پالایشگاه تولید قیر در شهرک کامبوزیا را در شهرستان زاهدان به‌طور رسمی افتتاح کرد.

این پروژه با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال، اشتغال‌زایی ۱۲۵ نفری و با ظرفیت تولید ۸۰ هزار تن سالانه و با مشارکت بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در شهرک کامبوزیا زاهدان گشایش یافت.

وزیر نفت در حاشیه این مراسم با بیان اینکه از ۵۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی به شهر زابل ۴۷۰ کیلومتر آن اجرا شده است، گفت: با تلاش شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان ۲۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی تزریق گاز و بیش از ۴ هزار علمک در این شهرستان نصب شده است.
 

آلبوم تصاویر

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.0.19.0