• تاريخ :
   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ 
 • تعداد بازدید : 188
موكب‌های خدمت‌رسانی وزارت نفت در مشهد برپا شدند
رئیس شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت از برپایی چندین موکب خدمت‌رسانی به زائران از سوی شرکت‌های عضو این شورا در مبادی ورودی شهر مشهد در ایام پایانی ماه صفر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، حسن افتخاری ظهر روز جمعه (۲۴ شهریورماه) در حاشیه بازدید از موکب این شرکت مستقر در مسیر جاده قوچان - مشهد اظهار کرد: وزارت نفت در کنار ارائه خدمات مرتبط با رسالت ذاتی و برقراری تیم‌های ویژه برای تأمین حداکثری گاز طبیعی و سوخت مورد نیاز مواکب، نانوایی‌ها و مراکز اقامتی شهر مشهد در ایام شهادت حضرت رضا (ع) با برپایی موکب‌های متعدد در زمینه ارائه خدمات به زائران پیاده اقدام کرده است.

وی افزود: مطابق مصوبه شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت در مرداد ماه امسال، شرکت های نفت و گاز شرق، پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، شرکت گاز استان، منطقه ۴ عملیات انتقال گاز و پخش فرآورده‌های نفتی مناطق مشهد، سبزوار، تربت حیدریه همچنین سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت شمال شرق در زمینه برپایی موکب و خدمت‌رسانی به زائران حضرت رضا (ع) اقدام کرده‌اند.

رئیس شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت ادامه داد: با تقسیم‌بندی انجام‌شده، مسئولیت برپایی موکب در استان‌های خراسان شمالی و جنوبی بر عهده شرکت‌ها و واحدهای تابع مستقر در استان‌های یادشده و مسئولیت برپایی موکب در ورودی‌های مختلف مشهد بر عهده شرکت‌های عضو شورای فرهنگی منطقه ۸ وزارت نفت مستقر در استان خراسان رضوی گذاشته شد و هم اکنون امکانات اقامتی، توزیع روزانه غذای گرم، آب آشامیدنی و خدمات بهداشتی و درمانی در این موکب‌ها به زائران ارائه می‌شود.

افتخاری تاکید کرد: نکته قابل توجه در این اقدام فرهنگی - مذهبی، استفاده از ظرفیت خود کارکنان و تامین عمده منابع مورد نیاز از محل نذورات و کمک‌های داوطبانه کارکنان خانواده صنعت گاز و نفت است.

وی به برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی و حضور صنعت گاز و نفت در مرزهای غربی کشور هم اشاره کرد و گفت: شرکت‌های نفت و گاز خراسان رضوی با اعزام نیرو در این مراسم باشکوه حضوری فعال داشتند و اکنون نیز با برپایی موکب در شرق کشور خدمت‌رسانی به عاشقان امامت و ولایت را از دل و جان انجام می‌دهند.

براساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود مواکب وزارت نفت طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان حدود ۵۰۰ هزار زائر در مشهد باشند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

  آخرین خبرها[~cls=~]

  Douran Portal
  لطفا صبر کنید ...

  tts[~cls=~]
  V6.1.3.0