خبر - وزارت نفت

مجتمع های پتروشیمی ایران

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی (ماهشهر)

منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي در محدوده اي به وسعت ۲۸۵۰ هكتار در جنوب غربي ايران و در ساحل خليج فارس، واقع در شهرستان ماهشهر، بخش بندرامام خميني (ره) قرار گرفته شده است.

اين منطقه با توجه به موقعيت طبيعي و جغرافيايي و همچنين برخورداري از تسهيلات قانوني مناطق ويژه، به منظور توسعه صنعت و تجارت به ويژه صنايع پتروشيمي و صنايع پايين دستي آن - تأمين منافع اقتصادي، اجتماعي و ملي، جذب تكنولوژي هاي جديد و افزايش اشتغال ايجاد گرديده است. از نظر موقعيت جغرافيايي، منطقه بندر امام از طريق خور موسي به آبهاي آزاد بين المللي و از طریق راه های دسترسی به راه آهن سراسري به تركيه، اروپا و آسياي مركزي دسترسي دارد. اين منطقه به عنوان بخشي از استان خوزستان، دستيابي به منابع نفت و گاز مواد اوليه و خوراك واحدهاي صنعتي را بيش از پيش  تسهيل مي نمايد.

سازمان منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي جهت مديريت و تحقق توسعه فعاليتهاي صنعتي و اقتصادي در منطقه از جمله صنايع پتروشيمي، به صورت زير مجموعه اي از شركت ملي صنايع پتروشيمي، بر اساس مصوبه تير ماه  سال ۱۳۷۶ شوراي عالي مناطق آزاد تجاري-صنعتي فعاليت هاي خود را در سال ۱۳۷۷ آغاز كرده و از سرمايه گذاران داخلي و خارجي به منظور سرمايه گذاري در اين منطقه مهم اقتصادي دعوت به عمل آورده است .

در ادامه با مجتمع های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی آشنا می شوید.
 

پتروشیمی بندر امام

شرکت پتروشیمی بندر امام (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود ۲۷۰ هکتار، در ضلع شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان به فاصله ۱۰۵ کیلومتری جنوب شرقی اهواز و ۸۴ کیلومتری شرق آبادان در شهرستان ماهشهر واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1353 آغاز شد و به دلایل مختلف از جمله جنگ تا سال 73 به بهره برداری نرسید.  محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتیلن، پروپیلن، بوتادین، بنزن، تولوئن و زایلین ها در این مجتمع تولید شده و عمدتاً به محصولات میانی و فرآورده های نهائی همچون پلی اتیلن سبک ، پلی اتیلن سنگین، لاستیک مصنوعی، پلی وینیل کلراید، پارازایلین و MTBE تبدیل میگردند.

  ماهشهر

 محل

  1373

 تاسیس

  اتیلن، پروپیلن، بوتادین، بنزن، تولوئن و زایلین ها

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://bipc.org.ir/fa/

 وبگاه

پتروشیمی اروند

شرکت پتروشیمی اروند (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 108 هکتار، در سایت 3 منطقه ویژه اقتصادی بندر امام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1379 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پی وی سی(سوسپانسیون)، پی وی سی(امولسیون)، اتیلن دی کلراید(EDC)، وینیل کلراید منومر(VCM)، کلر، سودسوزآور، آب ژاول(هیپوکلریدسدیم) در این مجتمع تولید می شود. راه اندازی (1Train) كارخانه كلر آلكالی و نيز  واحد كلريناسيون مستقيم در سال 1389 صورت گرفت و در سال بعد ساير واحدها شامل (2Train) كلر آلكالي، اكسی كلريناسيون، مونومروينيل كلرايد و واحدهای پليمری (S & E) بدون حضور كارشناسان خارجي و با تكيه به دانش فنی كاركنان متخصص مجتمع راه اندازی گرديد. شركت پتروشيمی اروند يكی از بزرگترين توليد كنندگان زنجيره PVC  در منطقه خاورميانه می باشد و بالاترين ظرفيت توليد كاستيك در كشور، توليد كننده انحصاری گريد های EPVC  و نيز توانايی توليد گريد های خاص SPVC شامل Medical Grades  از ويژگيهای خاص آن می باشد.

 ماهشهر

 محل

  1379

 تاسیس

  پی وی سی(سوسپانسیون)، پی وی سی(امولسیون)، اتیلن دی کلراید(EDC)، وینیل کلراید منومر(VCM)، کلر، سودسوزآور، آب ژاول(هیپوکلریدسدیم)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.arvandpvc.ir/fa-ir/default

 وبگاه


پتروشیمی امیرکبیر

شرکت پتروشیمی امیرکبیر (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 55 هکتار، در سایت ۴ حدوداً شمال غربی مجتمع پتروشیمی بندرامام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان الفین(OL)، پلی اتیلن سنگین(HD)، پلی اتیلن سبک(LD)، پلی اتیلن سبک خطی (LLD)، بوتادین(BD)، بوتن1 (B1) در این مجتمع تولید می شود. کاربردهای اصلی این محصولات، پلی اتیلن سنگین در انواع گریدها از جمله: ساخت لوله، کابل، کیسه‌های متنوع پلاستیکی و بشکه‌های حمل موادشیمیایی و غذایی - پلی اتیلن سبک خطی در انواع گریدها از جمله: استفاده در ساخت کیسه‌های بسته‌بندی، فیلم، پوشش حوضچه‌های آب و فاضلاب، ظرف‌های روغن، شیر و آبمیوه، بشکه‌های مواد شیمیایی - پلی اتیلن سبک در گریدهای مختلف از جمله: استفاده در ساخت پوشش کابل، انواع بسته‌بندی‌های کوچک، ساخت فیلم‌های سخت، استفاده‌های عمومی در ساخت فیلم‌های مختلف - بوتادین: استفاده در ساخت لاستیک مصنوعی و دیگر پلیمرهای مقاوم می باشد.

  ماهشهر

 محل

  1377

 تاسیس

  الفین(OL)، پلی اتیلن سنگین(HD)، پلی اتیلن سبک(LD)، پلی اتیلن سبک خطی (LLD)، بوتادین(BD)، بوتن1 (B1)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

https://www.akpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی بوعلی سینا

شرکت پتروشیمی بو علی سینا (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 36 هکتار، در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز در این مجتمع تولید می شود که از کارخانجات NGL و پتروشیمی امیرکبیر تامین می گردد و طی فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می گردد. کاربردهای اصلی این محصولات، پلی اتیلن سنگین در انواع گریدها از جمله: ساخت لوله، کابل، کیسه‌های متنوع پلاستیکی و بشکه‌های حمل موادشیمیایی و غذایی - پلی اتیلن سبک خطی در انواع گریدها از جمله: استفاده در ساخت کیسه‌های بسته‌بندی، فیلم، پوشش حوضچه‌های آب و فاضلاب، ظرف‌های روغن، شیر و آبمیوه، بشکه‌های مواد شیمیایی - پلی اتیلن سبک در گریدهای مختلف از جمله: استفاده در ساخت پوشش کابل، انواع بسته‌بندی‌های کوچک، ساخت فیلم‌های سخت، استفاده‌های عمومی در ساخت فیلم‌های مختلف -  بوتادین: استفاده در ساخت لاستیک مصنوعی و دیگر پلیمرهای مقاوم می باشد. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کنار بازار داخلی مشغول صادرات به کشورهایی نظیر آسیای شرقی، اروپا، امارات و ...می باشد.

  ماهشهر

 محل

 1377

 تاسیس

  نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.bspc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی شهید تندگویان

شرکت پتروشیمی شهید تندگویان (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 34 هکتار، در ضلع شمال غرب خلیج فارس در استان خوزستان ، سایت چهارمنطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اسید ترفتالیک خالص(PTA)، پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری(PET-A)، پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف(PET-B)، پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف(PET-C)، پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری(PET-D)، پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری(PET-F)، پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف(PET-G)، پلی اتیلن ترفتالات گرید پنبه مصنوعی(STAPLE  پلی اتیلن ترفتالات گرید نخ نساجی(POY در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1377

 تاسیس

  اسید ترفتالیک خالص(PTA)، پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری(PET-A)، پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف(PET-B)، پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف(PET-C)، پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری(PET-D)، پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری(PET-F)، پلی اتیلن ترفتالات گرید الیاف(PET-G)، پلی اتیلن ترفتالات گرید پنبه مصنوعی(STAPLE  پلی اتیلن ترفتالات گرید نخ نساجی(POY)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.stpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی خوزستان

شرکت پتروشیمی خوزستان (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 10 هکتار، در سایت چهار منطقه ویژه اقتصادی بندرامام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1376 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اپوکسی رزین مایع، اپوکسی رزین جامد، پلی کربنات، بیس فنل A در این مجتمع تولید می شود. غیر از این 3 محصول، مجتمع دارای 5 واحد دیگر برای تولید گاز مونواکسید کربن، جداسازی مونوکسیدکربن، تولید فسژن، تصفیه گاز کلر و آب ژاول نیز می باشد.

  ماهشهر

 محل

 1376

 تاسیس

  اپوکسی رزین مایع، اپوکسی رزین جامد، پلی کربنات، بیس فنل A، گاز مونواکسید کربن، جداسازی مونوکسیدکربن، تولید فسژن، تصفیه گاز کلر و آب ژاول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://kzpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی فجر

شرکت پتروشیمی فجر (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 54 هکتار، در سایت چهار و سایت دو منطقه ویژه اقتصادی بندرامام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1378 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان برق (شرایط طراحی)، بخار، ازت (گاز)، ازت (مایع)، اکسیژن (گاز)، اکسیژن (مایع)، هوای ابزار دقیق، هوای سرویس، آرگون(مایع)، آب(R.O)، آب(D.M  آب سرویس، آب کلاریفاید، آب آشامیدنی، آب خوراک بویلرها، آب آتش نشانی در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1378

 تاسیس

  برق (شرایط طراحی)، بخار، ازت (گاز)، ازت (مایع)، اکسیژن (گاز)، اکسیژن (مایع)، هوای ابزار دقیق، هوای سرویس، آرگون(مایع)، آب(R.O)، آب(D.M  آب سرویس، آب کلاریفاید، آب آشامیدنی، آب خوراک بویلرها، آب آتش نشانی

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.fepg.ir/

 وبگاه


پتروشیمی کارون

شرکت پتروشیمی کارون (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 34 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1381 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آب ژاول، اسید کلریدریک، اسید نیتریک، منواکسيدکربن، هيدروژن و نيز تولوئن در این مجتمع تولید می شود. این شرکت قادر است انواع محصولات پايه اي و اصلي پتروشيمي را شامل انواع ايزوسيانات ها که داراي ارزش افزوده بالاتر بوده با کيفيت بسيار عالي توليد و به بازارهاي داخلي وخارجي عرضه نمايد.

  ماهشهر

 محل

 1381

 تاسیس

  آب ژاول، اسید کلریدریک، اسید نیتریک، منواکسيدکربن، هيدروژن، تولوئن و انواع ايزوسيانات

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://krnpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی فن آوران

شرکت پتروشیمی فن آوران (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 25 هکتار، در جنوب غربی جمهوری اسلامی ایران ، در بندر امام خمینی و بر کرانه خلیج فارس ، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان متانول، منواکسید کربن، اسید استیک در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1377

 تاسیس

  متانول، منواکسید کربن، اسید استیک

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.fnpcc.com/

 وبگاه


پتروشیمی رازی    

شرکت پتروشیمی رازی (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 87 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1344 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آمونیاک، کود اوره، اسید سولفوریک، گوگرد، اسید فسفریک و کود دی‌آمونیم فسفات (کود مخلوط فسفات و سولفات آمونیوم) در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1344

 تاسیس

  آمونیاک، کود اوره، اسید سولفوریک، گوگرد، اسید فسفریک و کود دی‌آمونیم فسفات (کود مخلوط فسفات و سولفات آمونیوم)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://www.razip.com/

 وبگاه


پتروشیمی مارون  

شرکت پتروشیمی مارون (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 102.5 هکتار در دو منطقه جغرافیایی از جمله (9.5 هکتار در کیلومتر 15 جاده اهواز - ماهشهر در منطقه کریت کمپ اهواز و 93 هکتار در ماهشهر در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی) واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتان، بنزین پیرولیز، اتیلن، پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن و انواع گلایکول در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1377

 تاسیس

  اتان، بنزین پیرولیز، اتیلن، پروپیلن، پلی اتیلن سنگین، پلی پروپیلن و انواع گلایکول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.mpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی لاله      

شرکت پتروشیمی لاله (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 12 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1381 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سبک در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1381

 تاسیس

  پلی اتیلن سبک

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://mychem.ir/

 وبگاه


پتروشیمی فارابی   

شرکت پتروشیمی فارابی (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 15 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1352 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان دی اکتیل فتالات (DOP)، انیدرید فتالیک (PA) ، انیدرید فتالیک مایع (PAL) و انیدرید فتالیک پرک (PAF) در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1352

 تاسیس

  دی اکتیل فتالات (DOP)، انیدرید فتالیک (PA) ، انیدرید فتالیک مایع (PAL) و انیدرید فتالیک پرک (PAF)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.farabico.com/

 وبگاه


پتروشیمی غدیر    

شرکت پتروشیمی غدیر (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 15 هکتار، در سایت 3 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1381 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان وینیل کلراید مونومر (VCM) و پلی ونیل کلراید (PVC)در این مجتمع تولید می شود، که در ساخت انواع لوله‌ها، شیلنگ‌ها، عایق‌های الکتریکی، چارچوب درب و پنجره، کابینت و صنایع خودروسازی و … کاربرد دارد.

  ماهشهر

 محل

 1381

 تاسیس

  وینیل کلراید مونومر (VCM) و پلی ونیل کلراید

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.gpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی شیمی بافت 

شرکت پتروشیمی شیمی بافت (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 5 هکتار، در سایت 2 و 3 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1378 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان متیل ترشیری بوتیل اتر (MTBE)، برش چهارکربنه (رافینیت۱)، متانول، برش چهار کربنه (رافینیت2)، متیل اتیل کتون (MEK)، بوتانول (SBA) و رافینت ۳ و الکل سنگین در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1378

 تاسیس

  متیل ترشیری بوتیل اتر (MTBE)، برش چهارکربنه (رافینیت۱)، متانول، برش چهار کربنه (رافینیت2)، متیل اتیل کتون (MEK)، بوتانول (SBA) و رافینت ۳ و الکل سنگین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.shimibaft.com/

 وبگاه


پتروشیمی نوید زرشیمی       

شرکت پتروشیمی نوید زرشیمی (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 5.7 هکتار، در سایت 4 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1378 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی پروپیلن در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1378

 تاسیس

  پلی پروپیلن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.navidzar.com/fa/about_us.html

 وبگاه


پتروشیمی امیر
سرتیپ شهید رسولی

شرکت پتروشیمی امیر سرتیپ شهید رسولی (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 8.6 هکتار، در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1380 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پنتااریتریتول، فرمالین، استالدئید و سدیم فرمات در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1380

 تاسیس

  پنتااریتریتول، فرمالین، استالدئید و سدیم فرمات

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.srpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی تکس آریا  

شرکت پتروشیمی تکس آریا (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 5 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1385 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان متیل ترشری بوتیل اتر (MTBE)، متیل اتیل کتون (MEK)، دوده صنعتی (Carbon Black)، اسید سیتریک و بوتانول (SBA)در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1385

 تاسیس

  متیل ترشری بوتیل اتر (MTBE)، متیل اتیل کتون (MEK)، دوده صنعتی (Carbon Black)، اسید سیتریک و بوتانول (SBA)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://www.piicgroup.com/

 وبگاه


پتروشیمی آریا فسفریک جنوب          

شرکت پتروشیمی آریا فسفریک جنوب (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 7844 مترمربع، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی رازی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1383 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اسید فسفریک در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1383

 تاسیس

  اسید فسفریک

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.aryapj.com/

 وبگاه


پتروشیمی رجال        

شرکت پتروشیمی رجال (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 12.3 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1381 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی پروپیلن در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1381

 تاسیس

  پلی پروپیلن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://regalpetro.com/

 وبگاه


پتروشیمی تخت جمشید         

شرکت پتروشیمی تخت جمشید (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 16 هکتار، در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1391 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان استایرن بوتا‌دین رابر (SBR) و پلی بوتادین رابر (PBR)در این مجتمع تولید می شود.

  ماهشهر

 محل

 1381

 تاسیس

  استایرن بوتا‌دین رابر (SBR) و پلی بوتادین رابر (PBR)

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.tjpc.ir/

 وبگاه


منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه)

در حاشیه خلیج فارس و  در محدوده 46 هزار هکتاری استان بوشهر قرار گرفته است که مشتمل بر سه منطقه پارس یک (پارس جنوبی) با 14 هزار هکتار که شهرستان عسلویه را در بر می گیرد ، پارس دو ( کنگان) در محدوده 16 هزار هکتاری شهرستان کنگان را در بر گرفته است و پارس سه ( پارس شمالی) شامل 16 هزار هکتار از محدوده شهرستان های دیر، دشتی، تنگستان و بوشهر را در بر می گیرد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بـه نمایندگی از وزارت نفت و شـرکت ملی نفت ایـران وظیـفه اداره و راهبری حـوزه عملیاتی پشتیبانی پـارس جنوبی، پـارس کنگان و پـارس شمالی را برعهده دارد.  ایـن سـازمان شـامل سه منطقه پـارس یک (پـارس جنوبی) منطقه پارس دو (پارس کنگان و منطقه پارس سه (پارس شمالی) با 16 هزار هکتار مسـاحت با هـدف پشتیـبانی از طرح توسعه بزرگترین میدان گـازی جهـان(میدان گـازی مشتـرک پـارس جنوبی) و نیـز 5 میدان گازی گلشن، فردوسی، مند، پارس شمالی و فرزاد درسال 1377 تاسیس شده است. وجود مجتمع های پتروشیمی در کنار پالایشگاه های گاز این منطقه را به قطب انرژی بدل کرده است.

در ادامه با مجتمع های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس آشنا می شوید.


پتروشیمی پردیس

شرکت پتروشیمی پردیس (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 64.6 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1380 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آمونیاک و اوره گرانول در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1380

 تاسیس

  آمونیاک و اوره گرانول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.paupc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی نوری (برزویه)

شرکت پتروشیمی نوری - برزویه (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 61 هکتار، در حاشیه شمالی خلیج فارس به فاصله 280 کیلومتری از مرکز استان بوشهر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1380 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پارازایلیلن، بنزن، ارتوزایلین، برش سنگین، آروماتیک سنگین، رافینیت، برش سبک، گاز مایع (LPG) و برش پنتان در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1380

 تاسیس

  پارازایلیلن، بنزن، ارتوزایلین، برش سنگین، آروماتیک سنگین، رافینیت، برش سبک، گاز مایع (LPG) و برش پنتان

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.bpciran.com/

 وبگاه


پتروشیمی پارس

شرکت پتروشیمی پارس (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 23 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که در شمال خلیج فارس در بندر عسلویه می باشد واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتان، پروپان، بوتان، گسولین، اتیل بنزن، استایرن منومر و مخلوط بنزن و تولوئن در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1377

 تاسیس

  اتان، پروپان، بوتان، گسولین، اتیل بنزن، استایرن منومر و مخلوط بنزن و تولوئن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.parspc.net/

 وبگاه


پتروشیمی آریا ساسول

شرکت پتروشیمی آریا ساسول (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 72 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1382 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتیلن، برش های 3 کربنه و سنگین تر، پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سنگین در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1382

 تاسیس

  اتیلن، برش های 3 کربنه و سنگین تر، پلی اتیلن سبک و پلی اتیلن سنگین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.aryasasol.com/fa/

 وبگاه


پتروشیمی مبین

شرکت پتروشیمی مبین (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 88 هکتار، در فاز یک پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادي پارس جنوبی واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1379 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان برق، بخار، آب شیرین، ونکنداس DM آب، آب آشامیدنی، اکسیژن، نیتروژن، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق، آب سرویس، آب خنک کننده در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1379

 تاسیس

  برق، بخار، آب شیرین، ونکنداس DM آب، آب آشامیدنی، اکسیژن، نیتروژن، هوای سرویس، هوای ابزار دقیق، آب سرویس، آب خنک کننده

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.mobinpc.ir/fa/default.aspx

 وبگاه


پتروشیمی زاگرس

شرکت پتروشیمی زاگرس (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 30 هکتار، در منطقه ویژه انرژی پارس جنوبی، تملیک و مجتمع تولیدی این شرکت در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1379 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان متانول در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1379

 تاسیس

  متانول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.zpcir.com/default.aspx?lang=fa

 وبگاه


پتروشیمی مهر

شرکت پتروشیمی مهر (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 13هکتار، در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1384 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن با جرم مولکولی پایین در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1384

 تاسیس

 پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن با جرم مولکولی پایین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.mehrpc.com/

 وبگاه


پتروشیمی جم

شرکت پتروشیمی جم (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 77 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1379 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان الفین، پلی اتیلن سبک خطی، پلی اتیلن سنگین، بنزین پیرولیز خام، ترکیبات چهارکربنه، رافینیت چهارکربنه، نفت کوره، بوتن-1 و بوتادین 1 و 3 در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1379

 تاسیس

  الفین، پلی اتیلن سبک خطی، پلی اتیلن سنگین، بنزین پیرولیز خام، ترکیبات چهارکربنه، رافینیت چهارکربنه، نفت کوره، بوتن-1 و بوتادین 1 و 3

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.jpcomplex.ir/

 وبگاه


پتروشیمی مروارید

شرکت پتروشیمی مروارید (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 17.29 هکتار، در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1384 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتیلن، برشهای سه کربنه و سنگین تر، مونواتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول تری اتیلن گلایکول در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1384

 تاسیس

  اتیلن، برشهای سه کربنه و سنگین تر، مونواتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول تری اتیلن گلایکول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.morvaridpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی کاویان

شرکت پتروشیمی کاویان (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 43 هکتار، در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1384 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتیلن، برشهای سه کربنه و سنگین تر در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1384

 تاسیس

 اتیلن، برشهای سه کربنه و سنگین تر

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://www.petrokavian.com/

 وبگاه


پتروشیمی فرسا شیمی

شرکت پتروشیمی فرسا شیمی (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 7 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1381 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان منو اتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلایکول در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1381

 تاسیس

  منو اتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلایکول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://isomer.ir/profile/index/user/isomer-fsh

 وبگاه


پتروشیمی پلی پروپیلن جم

شرکت پتروشیمی پلی پروپیلن جم (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 8 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1383 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی پروپیلن در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1383

 تاسیس

  پلی پروپیلن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://farsi.jppc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی اهتمام جم

شرکت پتروشیمی اهتمام جم (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 2 هکتار، در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1383 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اوره فرمالئید، فیلم FSS، پالت و فرمالین در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1383

 تاسیس

  اوره فرمالئید، فیلم FSS، پالت و فرمالین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://ehtemamjam.ir/

 وبگاه


گروه صنعتی انتخاب

گروه صنعتی انتخاب (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 5.85 هکتار، در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1392 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی استایرن انبساطی در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1392

 تاسیس

  پلی استایرن انبساطی

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://ha.entekhabgroup.ir/

 وبگاه


پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه

شرکت پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 2 هکتار، درسایت 2 منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در بندر عسلویه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1392 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی استایرن در این مجتمع تولید می شود.

  عسلویه

 محل

  1392

 تاسیس

  پلی استایرن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.tjpa-pc.com/

 وبگاه


سایر مناطق

علاوه بر دو هاب پتروشیمی در ماهشهر و عسلویه، مجتمع های پتروشیمی مختلفی در سایر نقاط کشور فعالیت می کنند. مسیر خط لوله اتیلن غرب یکی از نقاط کشور است که مجتمع های پتروشیمی مختلفی را در کنار خود در فواصل مختلف جای داده است. ضمن آنکه مجتمع های مختلفی نیز به صورت پراکنده در نقاط مختلف کشور ایجاد شده اند و انتظار می رود در آینده هاب پتروشیمی جدید در منطقه چابهار را شاهد باشیم.

در ادامه با مجتمع های پتروشیمی نقاط مختلف کشور آشنا می شوید.


پتروشیمی شازند (اراک)

شرکت پتروشیمی شازند اراک (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 523 هکتار، در کیلومتر 22 جاده اراک- بروجرد واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1363 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتیلن، پروپیلن، برش چهار کربنه، نفت کوره، هیدروکربورهای هیدروژنه، پلی پروپیلن، بوتن1، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک خطی، بوتادین، پلی بوتادین رابر، اکسیداتیلن، اتیلن گلایکول، اسید استیک، وینیل استات، دواتیل هگزانول و بوتانول ها، اتانول آمین ها، پارافین کلره، رافینیت و اتوکسیلات ها در این مجتمع تولید می شود.

  اراک

 محل

  1363

 تاسیس

  اتیلن، پروپیلن، برش چهار کربنه، نفت کوره، هیدروکربورهای هیدروژنه، پلی پروپیلن، بوتن1، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک خطی، بوتادین، پلی بوتادین رابر، اکسیداتیلن، اتیلن گلایکول، اسید استیک، وینیل استات، دواتیل هگزانول و بوتانول ها، اتانول آمین ها، پارافین کلره، رافینیت و اتوکسیلات ها

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.arpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی اصفهان

شرکت پتروشیمی اصفهان (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 165 هکتار، در اصفهان - کیلومتر 5 بزرگراه آزادگان واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1368 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان بنزن، تولوئن، مخلوط زایلین، ارتوزایلین، پارازایلین، انیدریدفتالیک، نیتروژن، رافینیت3، رافینیت2و رافینیت1 در این مجتمع تولید می شود.

  اصفهان

 محل

  1368

 تاسیس

  بنزن، تولوئن، مخلوط زایلین، ارتوزایلین، پارازایلین، انیدریدفتالیک، نیتروژن، رافینیت3، رافینیت2و رافینیت1

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.epciran.com/

 وبگاه


پتروشیمی خارگ

شرکت پتروشیمی خارگ (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 155 هکتار، در جزیره خارگ واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1345 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان متانول، گوگرد، پروپان، بوتان و گسولین )پنتان( در این مجتمع تولید می شود.

  خارگ

 محل

  1345

 تاسیس

  متانول، گوگرد، پروپان، بوتان و گسولین )پنتان(

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  http://khargpetrochemical.ir/index.php/fa/

 وبگاه


پتروشیمی تبریز

شرکت پتروشیمی تبریز (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 391 هکتار، در تبریز واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1367 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان اتیلن، پروپیلن،  برش چهار کربنه، بوتن1، پلی اتیلن سنگین/سبک خطی، بنزن، اتیل بنزن، استایرن، تولوئن، پلی استایرن انبساطی، پلی استایرن معمولی، پلی استایرن مقاوم، پلی استایرن مقاوم2، بوتادین، رافینیت 4 کربنه، ABS، نفت کوره، برش C7-C9در این مجتمع تولید می شود.

  تبریز

 محل

  1367

 تاسیس

  اتیلن، پروپیلن،  برش چهار کربنه، بوتن1، پلی اتیلن سنگین/سبک خطی، بنزن، اتیل بنزن، استایرن، تولوئن، پلی استایرن انبساطی، پلی استایرن معمولی، پلی استایرن مقاوم، پلی استایرن مقاوم2، بوتادین، رافینیت 4 کربنه، ABS، نفت کوره، برش C7-C9

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://www.tpco.ir

 وبگاه


پتروشیمی شیراز

شرکت پتروشیمی شیراز (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 300 هکتار، در  45 کيلومتری شهر شيراز، در مجاورت رودخانه کر و در نزديکی مرودشت واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1338 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آمونیاک، اوره )واحد1 (،اوره )واحد2 (،متانول، اسید نیتریک، نیترات آمونیوم  )کشاورزی، صنعتی(، سودااش سبک، سودااش سنگین، جوش شیرین، آرگون، کلر، سود، اسید کلریدریک، آب ژاول، پرکلرین در این مجتمع تولید می شود.

  شیراز

 محل

  1338

 تاسیس

  آمونیاک، اوره )واحد1 (،اوره )واحد2 (،متانول، اسید نیتریک، نیترات آمونیوم  )کشاورزی، صنعتی(، سودااش سبک، سودااش سنگین، جوش شیرین، آرگون، کلر، سود، اسید کلریدریک، آب ژاول، پرکلرین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

  https://spc.co.ir

 وبگاه


پتروشیمی شهدای
مرودشت

شرکت پتروشیمی شهدای مرودشت (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 18 هکتار، در شهرستان مرودشت واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1385 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آمونیاک، اوره گرانول در این مجتمع تولید می شود.

  شهرستان مرودشت

 محل

  1385

 تاسیس

  آمونیاک، اوره گرانول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://www.pidmco.ir

 وبگاه


پتروشیمی خراسان

شرکت پتروشیمی خراسان (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 204 هکتار، در بجنورد- کیلومتر 17 جاده مشهد واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1371 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آمونیاک، اوره پریل و کریستال ملامین در این مجتمع تولید می شود.

  خراسان

 محل

  1371

 تاسیس

  آمونیاک، اوره پریل و کریستال ملامین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://www.khpc.ir/index.php/fa/

 وبگاه


پتروشیمی کرمانشاه

شرکت پتروشیمی کرمانشاه (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 295.5 هکتار، در کرمانشاه، جاده هرسین واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1375 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آمونیاک، اوره گرانول در این مجتمع تولید می شود.

 کرمانشاه

 محل

  1375

 تاسیس

    آمونیاک، اوره گرانول

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://www.kpic.ir/

 وبگاه


پتروشیمی بیستون

شرکت پتروشیمی بیستون (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 63 هکتار، در شمال شــرقی شهر کـرمانشاه واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1378 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان آلکيل بنزن خطی، آلکيـلات سنگين در این مجتمع تولید می شود.

 کرمانشاه

 محل

  1378

 تاسیس

   آلکيل بنزن خطی، آلکيـلات سنگين

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://iranchembook.ir/company/bispc/

 وبگاه


پتروشیمی پلیمر کرمانشاه

شرکت پتروشیمی پلیمر کرمانشاه (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 55 هکتار، در کرمانشاه، جاده هرسین واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1384 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سنگین در این مجتمع تولید می شود.

 کرمانشاه

 محل

  1384

 تاسیس

   پلی اتیلن سنگین

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://www.krpc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی ارومیه

شرکت پتروشیمی ارومیه (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 110 هکتار، در ارومیه -  کیلومتر 30 ارومیه  مهاباد واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1370 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان کریستال ملامین، سولفات آمونیم و اسید سولفوریک در این مجتمع تولید می شود.

 ارومیه

 محل

  1370

 تاسیس

   کریستال ملامین، سولفات آمونیم و اسید سولفوریک

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://www.urpcc.ir/

 وبگاه


پتروشیمی ایلام

شرکت پتروشیمی ایلام (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 122 هکتار، در خش چوار و به فاصله 18 کیلومتری شمال غربی شهرستان ایلام واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1382 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سنگین، اتيلن، پروپيلن (گريد شيميايي) ، پروپيلن (گريد پليمري)، بنزين پيروليز، سوخت مايع، سوخت گاز و هیدورژن در این مجتمع تولید می شود.

 ایلام

 محل

  1382

 تاسیس

   پلی اتیلن سنگین، اتيلن، پروپيلن (گريد شيميايي) ، پروپيلن (گريد پليمري)، بنزين پيروليز، سوخت مايع، سوخت گاز و هیدورژن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://www.ilampetro.com

 وبگاه


پتروشیمی پلی نار

شرکت پتروشیمی پلی نار (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 19.5 هکتار، در تبریز واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1371 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی پروپیلن در این مجتمع تولید می شود.

 تبریز

 محل

  1371

 تاسیس

  پلی پروپیلن

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://polynar.com/fa/

 وبگاه


پتروشیمی آبادان

شرکت پتروشیمی آبادان (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 50 هکتار، در آبادان - کوی مطهری واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1345 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پی وی سی، دودسیل بنزن، سود سوز آور و اسید کلریدریک در این مجتمع تولید می شود.

 آبادان

 محل

  1345

 تاسیس

  پی وی سی، دودسیل بنزن، سود سوز آور و اسید کلریدریک

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://www.abadan-petro.com/fa-IR/DouranPortal/1/page

 وبگاه


پتروشیمی کربن ایران

شرکت پتروشیمی کربن ایران (سهامی عام) در زمینی به مساحت حدود 13 هکتار، در اهواز - ناحیه صنعتی کارون واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1353 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان دوده صنعتی در این مجتمع تولید می شود.

 آبادان

 محل

  1345

 تاسیس

  دوده صنعتی

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://www.iran-carbon.com/

 وبگاه


پتروشیمی قائد بصیر

شرکت پتروشیمی قائد بصیر (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 30 هکتار، در استان اصفهان - کیلومتر 10 جاده گلپایگان به خمین واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1376 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان كو پلیمراستایرن و اكریلو نیتریل، ABS و ABS-PC در این مجتمع تولید می شود.

 اصفهان

 محل

  1376

 تاسیس

  كو پلیمراستایرن و اكریلو نیتریل، ABS و ABS-PC

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://gbpc.co.ir/global/index.php

 وبگاه


پتروشیمی
NPC Alliance

شرکت پتروشیمی NPC Alliance (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 55 هکتار، در فیلیپین واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1377 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سنگین/ سبک خطی در این مجتمع تولید می شود.

 فیلیپین

 محل

  1377

 تاسیس

  پلی اتیلن سنگین/ سبک خطی

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://www.arena-petrogas.com

 وبگاه


پتروشیمی لرستان

شرکت پتروشیمی لرستان (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 130 هکتار، در کیلومتر 12 جاده خرم آبادکوهدشت  واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1387 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سنگین/ سبک خطی، بوتن-1 در این مجتمع تولید می شود.

 لرستان

 محل

  1387

 تاسیس

  پلی اتیلن سنگین/ سبک خطی، بوتن-1

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 http://www.lpc.co.ir/

 وبگاه


پتروشیمی کردستان

شرکت پتروشیمی کردستان (سهامی خاص) در زمینی به مساحت حدود 130 هکتار، در شهرستان سنندج واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1387 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سبک در این مجتمع تولید می شود.

 کردستان

 محل

  1387

 تاسیس

  پلی اتیلن سبک

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 https://infosaba.com/complexes/672

 وبگاه


پتروشیمی مهاباد

شرکت پتروشیمی مهاباد (بخش خصوصی) در زمینی به مساحت حدود 185 هکتار، در شهرستان مهاباد واقع شده است. عملیات اجرای این مجتمع از سال 1387 آغاز شد. محصولات اصلی صنعت پتروشیمی با عنوان پلی اتیلن سنگین/ سبک خطی در این مجتمع تولید می شود.

 مهاباد

 محل

  1387

 تاسیس

  پلی اتیلن سنگین/ سبک خطی

 محصولات

  بخش خصوصی

 وضعیت

 -

 وبگاه


 
امتیاز دهی
 
 

پیوندها

    اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی