English site
سه‌شنبه 8 بهمن 1398   22:58:14
|           RSS
1398/11/6 يكشنبه
توسعه فناوری‌های بخش بالادست صنعت نفت با همکاری دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است
وزیر نفت با اشاره به پیشبرد قراردادهای میدان‌محور صنعت نفت که با همکاری دانشگاه‌ها دنبال می‌شود، ابراز امیدواری کرد با تداوم این روند، زمینه ارتقا و توسعه فناوری‌های بخش بالادست صنعت نفت فراهم شود.
1398/10/30 دوشنبه
آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی منتشر شد
هئیت وزیران آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت و میعانات گازی با استفاده از سرمایه گذاری مردمی را تصویب کرد. در اجرای ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی، متن قانون و آیین‌نامه یادشده برای آگاهی علاقه‌مندان و جلب مشارکت ایشان در سرمایه‌گذاری در طرح‌های موضوع قانون منتشر می‌شود. دیگر تکالیف وزارت نفت که در آیین‌نامه مشخص‌شده، در زمان‌های مقرر به انجام خواهد رسید.
1398/10/18 چهارشنبه
آیین‌نامه قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت و میعانات گازی تصویب شد
آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی، در نشست روز چهارشنبه (۱۸ دی‌ماه) هیئت دولت تصویب شد.
1398/10/14 شنبه
راه سردار سلیمانی راه درستی بود، همه باید از او تبعیت کنیم
وزیر نفت راه سردار سلیمانی را درست دانست و گفت: ملت ایران سردار بزرگی را از دست داد، او شمشیر بُران ملت ایران بر فرق دشمنان بود و تا وقتی که سردار سلیمانی بود ما راحت می‌خوابیدیم.
1398/10/13 جمعه
پیام تسلیت وزیر نفت در پی شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
وزیر نفت در پیامی، شهادت سردار پرافتخار و رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.
1398/10/9 دوشنبه
صنعت پتروشیمی در خط مقدم درآمدهای صادرات غیرنفتی است
رئیس جمهوری با بیان اینکه صنعت پتروشیمی در خط مقدم درآمدهای صادرات غیر نفتی است، گفت: کلمه «جهش» لایق حرکت صنعت پتروشیمی است که رشد شتابانی داشته است.
1398/9/25 دوشنبه
خرید کالاهای کیفی مورد نیاز صنعت نفت تضمین می‌شود
وزیر نفت از برنامه جدید حمایت از سازندگان داخلی در وزارت نفت خبر داد که شامل تضمین خرید از سازندگان کالاهای مورد نیاز این صنعت در صورت داشتن گواهی کیفی آن است.
1398/9/24 يكشنبه
سی‌ان‌جی؛ سوخت ملی ماست
وزیر نفت از گاز و سی‌ان‌جی به‌عنوان سوخت ملی نام برد و گفت: هیچ کشوری در دنیا مانند ایران نیست که حدود ۹۵ درصد جمعیت آن زیر پوشش گاز طبیعی باشند و ظرفیت استفاده از خودروهای گازسوز داشته باشند.
1398/9/23 شنبه
ارائه فهرست ۷۵۰۰ کالای مورد نیاز صنعت نفت به سازندگان داخلی
صنعت نفت فهرستی مشتمل بر نام هفت هزار و ۵۰۰ قلم کالای مورد نیاز خود را به سازندگان داخلی حاضر در نمایشگاه تخصصی تجهیزات صنعت نفت خوزستان ارائه داد.
1398/9/17 يكشنبه
به طور قاطع از ورود شرکت های دانش بنیان در زمینه های مختلف صنعت نفت حمایت می کنم
وزیر نفت گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‎توانند به جز مسائل فنی و مهندسی، در بسیاری از زمینه‌های دیگر نیز به صنعت نفت کمک کنند و کار را جلو ببرند. این آغاز کار است و پایان راه نیست و من نیز به‌طور قاطع از این روند حمایت می‌کنم.
1398/9/16 شنبه
توافق اوپک و غیر اوپک برای تعمیق کاهش 503 هزار بشکه ای نفت
تولیدکنندگان عضو اوپک و غیراوپک بر تعمیق کاهش عرضه روزانه ۵۰۳ هزار بشکه توافق کردند، کشورهای عضو و غیرعضو اوپک با منابع ثانویه به‌عنوان مرجع اعلام تولید نفت موافقت کردند، میعانات گازی و مایعات گازی از محاسبه تولید نفت‌خام کشورهای غیرعضو اوپک هم کنار گذاشته شد، وزیر انرژی الجزایر به عنوان رئیس دوره‌ای اوپک براساس حروف الفبا انتخاب شد و در نهایت ایران نائب رئیس هیئت عامل اوپک شد.
1398/9/12 سه‌شنبه
چگونه به بزرگ‌ترین تولیدکننده بنزین اوپک تبدیل شدیم؟
تکمیل و بهره‌برداری ستاره خلیج‌فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا، اجرا و تکمیل طرح‌های مهم توسعه پالایشگاهی کشور در سال‌های اخیر و به دنبال آن، تولید و توزیع سراسری سوخت پاک در کشور از جمله مهم‌ترین اقدام‌های دولت در سال‌های اخیر برای توسعه صنایع پالایشی بوده است که کشور را از یک واردکننده بنزین به بزرگ‌ترین تولیدکننده بنزین اوپک تبدیل کرد.
1398/8/20 دوشنبه
«نام‌آوران»؛ نام دومین مخزن بزرگ نفتی ایران
وزیر نفت نام میدان نفتی تازه کشف شده را که رئیس جمهوری دیروز از آن خبر داد «نام‌آوران» اعلام کرد و گفت: این میدان دومین مخزن بزرگ کشف‌شده در ایران است.
1398/8/19 يكشنبه
کشف میدان نفتی جدید در استان خوزستان
رئیس‌جمهوری از کشف میدان نفتی جدیدی در حدفاصل بستان تا امیدیه (استان خوزستان) خبر داد و حجم ذخایر نفت درجای این میدان را بالغ بر ۵۳ میلیارد بشکه اعلام کرد.
1398/8/18 شنبه
قدردانی از وزارت نفت برای بهترین عملکرد در مقابله با حملات سایبری
در هشتمین همایش ملی پدافند غیرعامل، به دلیل موفقیت وزارت نفت در مقابله با حمله‌های سایبری از بیژن زنگنه، وزیر نفت قدردانی شد.
1398/8/14 سه‌شنبه
حمایت از سازندگان داخلی با ایجاد بازار کار
وزیر نفت بهترین حمایت از شرکت‌ها و سازندگان داخلی را فراهم کردن بازار کار برای آنها عنوان کرد و گفت: برای ایجاد اشتغال نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم.
1398/8/12 يكشنبه
ایران و ارمنستان درباره صادرات گاز مذاکره کردند
وزیر نفت، صادرات گاز ایران به ارمنستان و دریافت برق از این کشور را محور مذاکره با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان عنوان کرد.
1398/8/1 چهارشنبه
دیدار و گفت‌وگوی وزیر نفت با فعالان بخش خصوصی
وزیر نفت با کارآفرینان، فعالان و مدیران بخش خصوصی دیدار و گفت‌وگو کرد.
1398/7/21 يكشنبه
کشف یک میدان گازی جدید در جنوب استان فارس
یک میدان گازی جدید در جنوب استان فارس با ذخیره گاز درجای ۱۹ تریلیون فوت مکعب (۵۴۰ میلیارد مترمکعب) کشف شد که ۱۳ تریلیون فوت مکعب آن قابل برداشت است.
1398/7/20 شنبه
وزارت نفت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند
وزارت نفت و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری با هدف استفاده از محصولات و خدمات مبتنی بر فناوری‌های نانو برای رفع نیازهای صنعت نفت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
12345678910...>>>
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 242431
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران می باشد.
Best View 1024x768