• وزارت نفت
  • عنوان
  • وزیر نفت: همراهی دستگاه‌های نظارتی برای رفع موانع اقتصادی ضروری است

وزیر نفت: همراهی دستگاه‌های نظارتی برای رفع موانع اقتصادی ضروری است

وزیر نفت گفت: همراهی دیوان محاسبات و دیگر دستگاه‌های نظارتی برای پیشبرد هرچه بیشتر اقدام‌ها و پشت سر گذاشتن مشکلات معیشتی و موانع اقتصادی، به‌منظور خدمت بیشتر به مردم ضروری است.
news
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی دیوان محاسبات و وزیران دولت سیزدهم، روز سه‌شنبه (دوم آذرماه) با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور، علی کامیار، دادستان دیوان محاسبات کل کشور و سایر مقام‌های این سازمان و نمایندگان دیگر دستگاه‌های نظارتی برگزار شد.

در این نشست جواد اوجی، وزیر نفت از اقدام‌های دیوان محاسبات کشور در تهیه و ارائه پیشنهادهای کاربردی و نگاه فناورانه قدردانی و تشکر کرد.

وی همچنین خواستار همراهی دیوان محاسبات و سایر دستگاه‌های نظارتی برای پیشبرد هرچه بیشتر اقدام‌ها و پشت سر گذاشتن مشکلات معیشتی و موانع اقتصادی، به‌منظور خدمت بیشتر به مردم شد.

مهرداد بذرپاش، رئیس کل دیوان محاسبات کشور نیز با اشاره به کاهش محسوس سهم نفت و سرمایه‌گذاری‌های آن حوزه در اقتصاد کشور، خواستار برنامه‌ریزی لازم برای تحقق اهداف و تکالیف قانونی این وزارتخانه شد.

بانکرینگ (سوخت‌رسانی به کشتی‌ها)، کاهش تلفات انرژی در بخش ساختمان، ایجاد ظرفیت پالایش به مقدار ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز، افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به میزان ۱۰۰ میلیون تن، احداث تأسیسات و خطوط لوله گازرسانی به شهرها و روستاها و توسعه و تجهیز مدارس از مهم‌ترین توصیه ‌های ارائه‌شده به وزارت نفت در این نشست بود.

شایان یادآوری است که دیوان محاسبات کشور، پیرامون توسعه در بخش نفت و گاز همسو با تحقق برنامه‌های وزیر نفت پیشنهادهای زیر را به‌عنوان اقدام‌های اولویت‌دار ارائه کرد:

- گازرسانی به مشترکان روستایی و شهرهای کوچک و مرزی؛

- انتقال و توسعه فناوری در بخش بالادستی؛

- افزایش سطح تولید در میدان‌های مشترک گازی؛

- راه‌اندازی مجتمع‌های بزرگ پتروشیمی با سرمایه‌گذاری غیردولتی؛

- افزایش ظرفیت تولید نفت‌خام میدان‌های مشترک نفتی؛

- اجرای خط گازرسانی سراسری و صادرات گاز به کشورهای همسایه؛

- توسعه پالایشگاه‌ها همچون ستاره خلیج‌فارس و افزایش ظرفیت پالایشی با رفع تنگناهای عملیاتی؛

- کمک به پروژه‌های عام‌المنفعه نفت و گاز در مناطق محروم کشور؛

-کاهش هدررفت گاز طبیعی.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
    اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی