سلامت
1398/6/20 چهارشنبه
بایستید تا کالری بیشتری مصرف کنید
مطالعات اخیر محققان اسپانیایی نشان می‌دهد ایستادن نسبت به نشستن و درازکشیدن کالری بیشتری می‌سوزاند و بخشی از پیامدهای منفی زندگی بی‌تحرک را جبران می‌کند. 
1398/6/9 شنبه
چه افرادی دچار «سنگ کلیه» می شوند؟
متخصص کلیه و مجاری ادرار با تأکید بر مصرف حداقل 8 لیوان آب در شبانه‌روز، گفت: افرادی که نمک و پروتئین زیاد مصرف می کنند، در معرض ابتلا به سنگ کلیه هستند.
1398/6/6 چهارشنبه
تاثیر اسیدچرب امگا۳ در کاهش تری گلیسیریدها
مطالعات نشان می دهد اسیدچرب امگا۳ موجب کاهش میزان تری گلیسیریدها به اندازه ۲۰ تا ۳۰ درصد در بین اکثر افراد دارای میزان بالا تری گلیسیریدها می شود.
1398/5/6 يكشنبه
چاقی مغز را ۱۰ سال پیر می‌کند
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که داشتن اضافه وزن یا چاقی، روند پیری مغز را به اندازه دست کم ده سال تسریع می‌کند. 
1398/4/29 شنبه
چرا قلیان از سیگار مضرتر است؟
دخانیات عامل اصلی بروز ۵۲ بیماری، ۲۴نوع سرطان و ۱۲درصد بیماری‌های غیرواگیر است و دود تحمیلی آن می‌تواند منجر به آسم، عفونت گوش میانی و عفونت ریه شود.
1398/3/26 يكشنبه
خنک ماندن در هوای گرم با مصرف این مواد غذایی کم قند!
فواید برخی غذاهای کم قند، کم کربوهیدرات و کم کالری برای پایین آوردن درجه حرارت بدن و خنک شدن به خصوص در روزهای گرم سال، ثابت شده است.
1398/3/22 چهارشنبه
آنچه باید درباره گرمازدگی بدانید
گرمازدگی، بیشتر افراد مسن را که در خانه هایی با تهویه مطبوع نامناسب یا جریان هوای ناکافی زندگی می کنند، تحت تاثیر قرار می دهد.
1398/2/22 يكشنبه
چگونه خستگی چشم ناشی از ساعت‌های کاری زیاد را برطرف کنیم؟
برای رفع خستگی چشم بر اثر کار با رایانه می‌توانید از راهکار‌هایی که در این گزارش اشاره شده است، بهره بگیرید.
1398/2/17 سه‌شنبه
سحری غذای چرب و شیرین نخورید
متخصص بهداشت عمومی و مسئول روابط عمومی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی توصیه کرد که روزه داران از مصرف غذای چرب و شیرین مانند کله پاچه و زولبیا بامیه و امثال آن در وعده سحری پرهیز کنند.
1398/1/25 يكشنبه
3 ماده غذایی برای پاکسازی سرخرگ‌ها و کاهش کلسترول
سرخرگ ها خون و اکسیژن را به قسمت های مختلف بدن انتقال می دهند. از این رو، سلامت آنها برای ارائه عملکرد درست اندام های مختلف اهمیت ویژه ای دارد. با این وجود، برخی افراد با بروز انسداد در سرخرگ های خود مواجه می شوند که این شرایط می تواند با پیامدهای جدی، مانند حمله قلبی یا سکته مغزی همراه باشد.
12345678910>>>

نسخه قابل چاپ