خبر ویژه

با بازیکن تیم مسجدسلیمان و جوان ترین فوتبالیست لیگ برتر ایران
از شوشتر تا منچستر!

12:231393/8/24

با 17سال سن، عنوان جوان‌ترین فوتبالیست لیگ برتر ایران را در اختیار دارد. فوتبالش را از مدرسه فوتبال فولادخوزستان آغاز کرده و اکنون با اعتماد مربیان نفت مسجدسلیمان، در این تیم توپ می‌زند. رضا کرملاچعب، ملی‌پوش رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان، آرزوهای بزرگی در سر دارد و می‌خواهد نظر مرد پرتغالی تیم‌ملی بزرگسالان ایران را جلب کند و به تیم‌ملی و لیگ انگلیس برسد.


رضا کرملاچعب، متولد 21 تیرماه سال 76 است و در حال حاضر جوان ترین بازیکن فصل چهاردهم لیگ برتر محسوب می‌شود.
در ادامه بخشی از اظهارنظرهای وی را که در گفت و گو با ایسنا بیان کرده است، می خوانید.

-این که به عنوان جوانترین بازیکن فصل چهاردهم شناخته شده ام، برای من یک افتخار است. به هر حال این فرصت نصیب من شده است و اکنون در لیگ برتر کشور بازی می‌کنم و خدا را شکر می‌کنم که مربیان این اعتماد را به من داشتند تا بتوانم در لیگ برتر امسال بازی کنم.

- من به فوتبال خیلی علاقه‌مند بودم و در سن 12 سالگی با کمک برادرم که خود او هم در سطح شهرستان محل زندگی مان یعنی شوشتر، در این رشته کار می کرد، در تست مدرسه فوتبال فولاد شرکت کردم و پذیرفته شدم. از همین مدرسه فوتبال توانستم به تیم های رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان فولاد، برسم. من همراه با این تیم ها در لیگ های برتر کشور هم شرکت کردم که در این لیگ ها باتوجه به این که مهاجم هستم، آقای گل هم شده ام. حتی در یکی از این سال ها با 25 گل به عنوان آقای گلی دست پیدا کردم. در واقع می توانم بگویم من از آکادمی فوتبال فولاد رشد کردم.

- عضو تیم‌ملی نونهالان بودم و بعد هم که وارد رده سنی نوجوانان شدم به عضویت تیم‌ملی نوجوانان درآمدم و همراه این تیم‌ملی در مسابقات غرب آسیا و رقابت‌های آسیایی شرکت کردم که در همین رقابت ها با زدن سه گل به عنوان آقای گل تیم‌ملی ایران معرفی شدم. من 33 یا 34 گل ملی در کارنامه ام دارم. اکنون از رده سنی نوجوانان به جوانان آمده ام و البته هنوز اردوی تیم‌ملی جوانان آغاز نشده است تا بتوانم در این تیم‌ملی هم حضور داشته باشم.

- آقای باقری‌نیا بازی‌های من را دیده بود و ابتدای فصل تماس گرفت و من هم در تمرینات این تیم شرکت کردم و دو روز بعد هم قراردادم را با نفت مسجدسلیمان برای بازی در لیگ چهاردم بستم.  در لیگ برتر مقابل تیم های راه‌آهن در زمان آقای باقری‌نیا و سپاهان در زمان آقای مکوندی و البته به عنوان یار ذخیره وارد بازی شده‌ام. در جام حذفی نیز برابر نیروی زمینی به زمین رفتم. از زمانی هم که آقای مکوندی سرمربی تیم شده است توانسته ام جزو لیست 18 نفره قرار بگیرم. امیدوارم که در آینده بتوانم در ترکیب ثابت تیم قرار بگیرم، اعتماد به نفس دارم و سعی می‌کنم چنین اتفاقی بیفتد.

- خدا را شکر آقای باقری‌نیا در مورد من نظر مثبتی داشت و من را به تیم آورد و من هم سعی کردم که خودم را نشان دهم و شاید زمان باقری نیا در آن حدی نبود که خیلی به من بازی داده شود. به هر حال در ادامه تلاشم را بیشتر کردم و با آمدن آقای مکوندی، او به من اعتماد کرد. مکوندی بیشتر از بازیکنان جوان استفاده می‌کند و امیدوارم که بتوانم جواب اعتماد او را بدهم.

- تیم ما اولین سال حضورش در لیگ برتر ایران است و تا این جای مسابقات هم نتوانسته است به خوبی امتیاز جمع کند، البته تیم خوبی داریم و می توانیم در لیگ برتر بمانیم. نمی‌دانم مشکل تیم کجاست ولی همه می گویند که تیم ما خوب بازی می کند. به نظرم بدشانسی آورده ایم که نتوانسته ایم امتیازات لازم را به دست آوریم. در بیشتر بازی ها ما می توانستیم به امتیاز برسیم ولی این امر محقق نشد.

- وضعیت تیم‌ مسجدسلیمان رو به بهبود است و ان‌شاالله شرایط آن روز به روز هم بهتر می‌شود تا تیم‌مان بتواند در لیگ برتر بماند. بزرگان تیم از جوانان تیم خیلی حمایت می کنند.

- در ایران به علی دایی و در خارج به تیری آنری علاقه مند هستم. البته در ایران به خیلی از بازیکنان علاقه مند هستم و سعی می کنم از بیشتر آن ها الگوبرداری کنم اما به علی دایی خیلی علاقه مند هستم و دوست دارم در فوتبال انگیزه دایی را داشته باشم. تلاشم را می کنم تا به الگوهای ورزشی ام یعنی دایی و آنری نزدیک شوم و البته شاید در حد و اندازه های آن ها نشوم ولی سعی ام را می کنم. به نظر من وقتی فردی هدف بزرگی برای خودش در نظر بگیرد، می‌تواند به آن هم برسد.

- با توجه به این‌که کارم را در فولاد آغاز کردم به فولاد علاقه‌مند هستم و اکنون هم که در نفت مسجدسلیمان بازی می‌کنم به این تیم علاقه مند و سعی می کنم عشقم به تیمم و آن جایی که بازی می کنم، باشد. تیم خارجی مورد علاقه من نیز منچستریونایتد است.

-  می‌خواهم به تیم‌ملی بزرگسالان ایران برسم، یکی از اهداف مهم من در فوتبال، رسیدن به یکی از تیم های اروپایی است و علاقه مندم در لیگ انگلیس کار کنم. من در فوتبال هدف های بزرگی برای خودم متصور هستم و می خواهم در همین سن به تیم ملی بزرگسالان ورود پیدا کنم و سعی خودم را می کنم که نظر کی روش را جلب کنم، البته رسیدن به این مهم نیازمند آن است که بازی های بیشتری انجام دهم تا کی روش هم من را ببیند. به هر حال سعی می کنم تمریناتم را بیشتر کنم و فشاری بیشتری به خودم وارد کنم تا بتوانم یکی از بهترین بازیکنان ایران شوم.

نسخه قابل چاپ