صفحه اصلی            معرفی ستاد        اخبار            تماشاخانه        آپارات        ارتباط با ما         نقشه سایت
فراخوان جشنواره دیجیتال مقاومت و پایداری در دزفول آغاز شد
26 خرداد 1398
فراخوان جشنواره دیجیتال مقاومت و پایداری از ویژه برنامه های چهارم خرداد «روز مقاومت و پایداری» در دزفول آغاز شد
به گزارش خبرنگار ستاد حفظ آثار، دبیر این جشنواره با اعلام این خبر  گفت: با توجه به اهمیت روزافزون فناوری‌های دیجیتال و نقش رو به گسترش آنها در خلق آثار فرهنگی و هنری معاصر و با هدف معرفی فرهنگ مقاومت و پایداری، نخستین جشنواره تولیدات دیجیتال مقاومت و پایداری به همت مرکز سایبری بسیج دزفول برگزار می‌شود.

علی قاسمی با تاکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مقاومت و پایداری در قالب جشنواره تولیدات دیجیتال افزود: ایثار و مقاومت ایران اسلامی بویژه دزفول باید برای همگان تبیین و به گفتمان مقاومت و پایداری تبدیل شود.

وی گفت: مطلوب است دبیرخانه دائمی این جشنواره در شهرستان دزفول ایجاد شود، چرا که دزفول نماد مقاومت و پایداری و الگویی در طول 8 سال دفاع مقدس بوده است.

وی افزود: در حال حاضر هیچ محتوای قابل دسترسی در فضای مجازی پیرامون مقاومت و پایداری وجود ندارد و با احیای این جشنواره، در واقع تولیدات مقاومت و پایداری جمع آوری و به نسل‌های آینده منتقل می‌شوند.

قاسمی ضمن دعوت از حضور هنرمندان در رشته‌های مختلف این جشنواره افزود: رده‌های متناظر برای افراد آماتور با امتیازات خوب برای شرکت کنندگان در کنار ۶ بخش تخصصی در نظر گرفته شده است که می‌تواند میزان مشارکت در جشنواره را بالا ببرد.

وی حمایت از استعدادها، هنرمندان و مردمی کردن تولیدات مقاومت و پایداری را از اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: این دبیرخانه شامل کمیته اجرایی، امور طراحی، هنری، روابط عمومی و اطلاع رسانی، اداری پشتیبانی و پژوهش است که علاقمندان می‌توانند آثار خود را در بخش‌های تولید بازی و اپلیکیشن تلفن همراه، فیلم کوتاه، مستند، موشن گرافی، پوستر، تایپوگرافی، عکس نوشت، پایگاه خبری (سایت و کانال)، عکاسی و بخش آزاد تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

قاسمی زمان داوری آثار را از اول شهریور اعلام کرد و گفت: علاقمندان می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه به آدرس خوزستان، دزفول، خیابان شریعتی، پارکینگ بابا حزقیل، دبیرخانه جشنواره مقاومت و پایداری یا به آدرس @jmpdez شبکه های اجتماعی یا از طریق سایت به آدرس Http://www.jmpdez.ir ارسال کنند.

^